Info

  Prodám
  Koupím
  Sháním
  Různé

  Podání inzerátu  

  Hledej inzerát
  Nastavení filtru


  CB seznam
  CB news
  CB stanice
  PMR stanice
  Radioscannery
  Dokumentace
  CB bazar
  CB burza
  CB prodejci
  Kalendář akcí
  CB software
  Lokátor
  CB forum
  CB chat
  1000 spojeníRůzné

02.10.2019   15:27:12
levko (ok2oll@seznam.cz) [Další inzeráty]

Chystáme Klub MLA48

Vážení přátelé, příznivci a majitelé magnetických antén /MLA/.
Ve dnech 17 a 18.srpna proběhlo v Klimkovicích a Ostravě pod záštitou VŠB Ostrava setkání se skupinou radioamatérů, kteří zastupovali skupinu MLA48 z Japonska. Z přednášky, kterou uvedl profesor Dr. Hiroaki Kogure JG1UNE jsme si mohli udělat představu o činnosti této skupiny, která je zaměřená na magnetické antény. Svou činnost i publikují i v časopise , mají k dispozici různé ověřené kostrukce a také se starají o vysvětlování výhod MLA, pomoc se stavbou antén a podobně.
Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o radioamatérském dění v Japonsku, poté pan Nakijama Hajime JR1OAO předvedl konstrukci automatického antenního tuneru na upravené MLA Alex loop. U této antény pomocí poměrně jednoduché analogové alektroniky ovládá jak ladicí kondenzátor, tak i natáčení vazební smyčky. Celé setkání bylo přínosem, včetně pak neformálních večerních besed. Jejich skupina na mne udělala velmi dobrý dojem a rád bych se pokusil něco podobného inicializovat i u nás, třeba jako Klub MLA48. Náplní tohoto Klubu by asi měla být popularizace MLA, výměna zkušeností, ověřených konstrukcí, pořádání workshopů a seminářů či besed na setkáních radioamatérů. Máte-li zájem se zapojit do činnosti tohoto klubu prosím o návrhy či připomínky a určitě vyjádření zájmu se zúčastnit. V případě, že nás bude více, tak bychom pak dohodli další podrobnosti včetně přihlášek a dalších náležitostí.
Lev OK2PLL
Pozn:
QTH: Severní Morava
     IP: 85.163.13.114 (85.163.13.114)
URL: https://ok2pll3.webnode.cz


Zpět Odepsat Editovat inzerát   |   Smazat inzerát

Sháníte levnou, použitou, radiostanici? Zkuste se též podívat na http://www.cbradio.cz/bazar a http://www.cbradio.cz/vyprodej.

CB bazar